Razem 263 221 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU

Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela. Od Ziemi Świętej do ojczyzny - ebook

Autor: Shlomo Sand

Data wydania: 05.01.2015

Liczba stron: 300

Wydawca: Wydawnictwo Akademickie Dialog

ISSN: 978-83-8002-204-1

„Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela” to kontynuacja fascynującej i kontrowersyjnej książki „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski”, w której profesor Shlomo Sand rozwija zarysowane wcześniej wątki i daje wykład na temat historii Ziemi Izraela.

Samo pojęcie „Ziemia Izraela” kryje w sobie pewną tajemnicę – za sprawą jakiej alchemii biblijna Ziemia Święta przekształciła się w nowożytną ojczyznę, z obywatelami, instytucjami politycznymi, granicami i armią służącą do ich obrony? Profesor Shlomo Sand zdekonstruował już mit wiecznego istnienia narodu żydowskiego, teraz zaś czyni to samo z legendami dławiącymi państwo Izrael, biorąc pod lupę tajemnicze, święte terytorium, ową Ziemię Obiecaną, do której Naród Wybrany ma mieć niezbywalne prawo. Czy pojęcie ojczyzny występuje już w Biblii i w Talmudzie? Czy wyznawcy religii mojżeszowej zawsze pragnęli żyć na Bliskim Wschodzie? Jak wyjaśnić fakt, że dziś większość ich potomków wcale nie ma ochoty tam mieszkać? I w końcu jak się ma sprawa z nieżydowskimi mieszkańcami tych ziem – mają prawo na niej żyć czy nie?

Shlomo Sand, profesor historii na uniwersytecie w Tel Awiwie, urodził się w Linzu (Austria) w 1946 roku. Zajmuje się przede wszystkim historią idei oraz rolą myśli narodowej w budowie państw. W Polsce ukazały się dotychczas jego dwie najbardziej znane książki – „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski” oraz „Dlaczego przestałem być Żydem. Spojrzenie Izraelczyka”.

darmowy fragment:

http://aspiracja.com/epartnerzy/ebooki_fragmenty/inne/kiedy_i_jak_wynaleziono_ziemie_izraela_od_ziemi_swietej_do_ojczyzny_ebook.pdf

Pełna wersja:

http://epartnerzy.com/ebooki/kiedy_i_jak_wynaleziono_ziemie_izraela__od_ziemi_swietej_do_ojczyzny_p90556.xml?uid=215827

W Salonie Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - GWARANCJA 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancja najniższej ceny ZAPEWNIONA!

******

Więcej publikacji pod adresem:

http://epartnerzy.com

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 13.12.2015 18:42
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 442621
Rubryka ogłoszenia: Powieści historyczne
Widea (0)
 
Zdjęcia (2)
 
Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela. Od Ziemi Świętej do - Zdjęcie nr 1Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela. Od Ziemi Świętej do - Zdjęcie nr 2
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: ePartnerzy.com
Województwo: Cała Polska
E-mail: Użytkownik nie zgodził się na zamieszczenie swojego adresu e-mail. Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Web: epartnerzy.com/ebooki/kiedy_i_jak_wynaleziono_ziemie_izraela
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika ePartnerzy.com
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Powieści historyczne
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)